Web sitemiz açıldı...

EYL 25

Deneyimli dostlarımızla birlikte, yaklaşık 400 saatlik çalışma sonunda web sitemiz sizlere sunulacak duruma geldi.

ayorum.com sitesinde olduğu gibi gerek teknik destekleri gerekse yazarlarımızın birikimleri ile imece usulu çalışarak ekitap.ayorum.com sitesini her ortamda her cihaz ile çalışmak üzere sizler için hazırladık.

Web sitemiz ister bilgisayarınızdan isterse akıllı telefonunuzdan isterseniz tabletinizden hatta akıllı televizyonunuzdan ulaşılabilir durumdadır.

Anlayacağınız artık kitap okumamak için bir özür kalmadı. Eğer ben ekitap okuyamıyorum, mutlaka kağıttan okuyacağım diyorsanız onu da düşündük. ekitap.ayorum.com sitesindeki kitapların yazıcı çıktısı alması önlenmemiştir. Mutlaka kağıttan okuyacağım, üstüne not alacağım diyorsanız istediğiniz kitaptan çıktı alıp kağıttan okuyabilir, üstüne notlarınızı alabilirsiniz.

Amacımız sizlerle yazarlarımızın kitaplarını buluşturmak elbette. Ama bu yeterli değil. ekitaplar yayınlanınca artık ölümsüzleşiyor. Kağıda basılan kitaplar belli sayıda baskı yaparlar, bir süre sonra o kitaplara ulaşamazsınız ama sayısal kitaplara sonsuza dek ulaşma olanağı var. Elbette teknolojinin elverdiği ölçüde.

Web sitemizdeki tüm kitapların tamamı yalnızca bizim sitemizde bulunur. Ama biz her türlü ekitabı toplayan, depolayan bir site değiliz.

ayorum.com sitesinin yazarlarının kitaplarından oluşuyoruz şimdilik ve ayorum.com sitesinin kitap okumayı seven bilgiye ulaşmaya çalışan okurlarına ücretsiz bir hizmet olarak olarak tasarlandık.

Şu anda websitemize ulaşanlar 90’ın üstünde kitapla buluşacaktır. Sırada onlarca kitap var en kısa zaman diliminde bu kitapları da sayısal olarak sizlere sunacağız.

Sitemiz kullanılabilirlik açısından oldukça üst düzeydedir. Tasarımda öngörülen ilgi alanınıza göre kitap ve bilgilere ulaşımda daha az süre harcamanızı amaçladık.

Başta, web sitesi tasarımı ve üretimi için Nous Information Technology’ye ve birlikte çalışarak sizlerle kitaplarını paylaşan dünyanın değişik köşelerinden Aykut Yazgan, Saba Öymen, Gündoğdu Gencer, Mustafa Alagöz, M.Şehmus Güzel, Deniz Günal ve Ferruh Dinçkal’a teşekkür ederiz.

Yakın gelecekte okumayı seven herkese yeni armağanlarımız olacak...

Kitapsiz kalmamanız umudu ile....

”Ne kadar meşgul olduğunu düşünürsen düşün okumak için zaman ayırmazsan cahilliğe teslim olursan.” Konfüçyus

farkında olduğunu farkında olan okumayı sevenler için....