EKİTAP (da) KİTAP
M. Şehmus GÜZEL

Herkes, her yazar, her şair, her sanatçı, her bilim kadını ve bilim adamı, çevresindeki bilim kadın ve erkeği, sanatçı, şair ve yazarlarla ekitap sitelerini kurmalı. Az da olsa çok ta olsa sanal kitaplıklar mutlaka bir gereksinmeye yanıttır. Evet genç kuşaklara ve hele araştırmacı öğrencilerimize kolaylık olsun diye. Hepimiz beş parasız öğrencilik günlerimizde bir simit bir çay mı bir kitap mı arasında az çelişkiye düşmedik. Bugün öğrencilerimize bir çayla iki simit yeyin demenin Türkçesi bedava kitaptır. Hepsi bu kadar. Arif olan anlar. Abidin olan da.

Sarsıyor. Duygulandırıyor. Coşturuyor.

Bir kez daha ekitap.ayorum.com sitesi örneğini vereyim: Avusturalya’da yaşayan yurttaşlarımızın yarattığı bir sitedir ve dünyanın dört bucağından ve ülkemizden katkılarla yıllardır yürüyüşünü sürdürüyor. Bu yürüyüşe yeni sitelerin katılması umuduyla. Bu çalışma bunu amaçlıyor.

Kimi derneğin saal kitaplık sahibi olduğunu da eklemeliyim. İlle merkezi ve çok büyük bir sanal kitaplık şart değil. Hatta bence böylesi tercih de edilmemeli.

Yurdumuz, yönetimi görece kolay, mütevazi ama acar, sürekli yaratan sanal kitaplıklarla donatılmalı: Sınırları aşan, coğrafyası evrensel ve alabildiğine özgür.

Hepinize başarılar ve kolaylıklar diliyorum. 2024 boşuna geçmemeli, boşuna yaşanmamalı.


Oku

"EKİTAP (da) KİTAP" Kitabının teknik bilgileri

Yazan : M.Şehmus GÜZEL
Türü : ARAŞTIRMA - İNCELEME
Sayfa Sayısı : 41
Dosya Türü : PDF
Dosya Boyut : 1,434 Kb