ADANA ŞİİR BULUŞMALARI
Yusuf Ziya Bozdoğan | Mustafa Emre | Zeki Gümüş | Mustafa Günay

Ortak şiir yazılabilir mi? Ya birlikte şiir yazılabilir mi? Elbette bu sorulara cevap olarak verilebilecek çeşitli örnekler vardır. Biz de dört arkadaş olarak, önce saptadığımız bazı temalarla ilgili olarak şiirler yazmaya başladık. Kısa bir süre sonra ise yaşadığımız şehirden, Adana’dan söz eden şiirlerle çalışmalarımızı sürdürmeyi uygun bulduk. Elbette bir şehri, onun bizdeki izlerini ve etkilerini birkaç şiirde dile getirmek mümkün değil. Bizler de özellikle Adana denince ilk akla gelen ve bu şehri simgeleyen bazı mekanları şiirlerde dile getirmeye çalıştık.

Şiirlere konu olan başlıklar ortak akılla oluştu. Her buluşmamızda yazılacak şiirlerimizdeki konular, araştırma ve tartışmalarla derinlik kazandı. Dizeleri oluşturan duygular ve imgeler yaşadığımız hayatın tanıklığını yapmaktadır.

Kitapta yer alan şiirler 2019 yılında Üvercinka dergisinin çeşitli sayılarında yayımlanmıştır. Kitap olarak ilk kez birarada yayımlanıyor. Umarız Adana’nın sesini ve ruhunu kelimelerle biraz da olsa dile getirebilmişizdir.


Oku

"ADANA ŞİİR BULUŞMALARI" Kitabinin teknik bilgileri

Yazanlar : Yusuf Ziya Bozdoğan
Mustafa Emre
Zeki Gümüş
Mustafa Günay
Türü : Şiir
Sayfa Sayısı : 75
Dosya Türü : PDF
Dosya Boyut : 1.047Kb