BEN/CİL METİNLER
Tacim ÇİÇEK

O, yetmişinde plâtin saçlı, derin mavi bakışlı, dinç görünümlü, atletik yapılı bir adamdı. Elinde de bir çanta vardı. İçinde kıymetli bir şey varmış ve de çaldırmak istemezmiş gibi sımsıkı tutuyordu. Nihayet neredeyse beni boğacak olan o birkaç kişiden kendimi kurtardım sonunda ve onun yanına gittim.
Bir ara, yazma tutkusu içinde kalmış yine de yazdıklarını yapıtlarından kendine yakın gördüğü, saydığı yazar tarafından okunmasını isteyen biri sandım onu, açıkçası da ürperdim bundan. Çünkü sırf üzülmesin ‘bir bakayım’ diye elinize aldığınızda dosyayı, sahibinin istek ve beklentilerinin ardı arkası kesilmiyor.
Sonradan bu düşüncem için kendimden âdeta utandım.
‘Dudaklarımı iyi okumuşsunuz,’ dedi, ardından da bana getirdiği benim de adına Ben/cil Metinler diyeceğim dosyanın hikâyesini anlattığı için. Kendi yaşadıkları mı?
Kurgu mu?
Bir başkasının yaşadıklarından mı kopyalamış, bilmiyorum.
Bunun hiçbir önemi de yok aslında bana kalırsa... Çünkü bana göre burnumuzun direğini sızlatıp sızlatmaması… Evet, burnumun direğini sızlattığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bana katılıp katılmamak da size kalmış ey sevgili okur.


Oku

"BEN/CİL METİNLER" Kitabinin teknik bilgileri

Yazan : Tacim ÇİÇEK
Türü : Roman
Sayfa Sayısı : 146
Dosya Türü : PDF
Dosya Boyut : 1,239Kb